Gönen Oto Arıza Tespit

Gönen Oto Arıza Tespit

 

Araçlarda elektronik ya da mekanik arıza olduğu zaman gösterge panelinde arıza ile ilgili işaret lambası yanmaktadır. Bu yanan lamba arızanın ne olduğunu belirtse de bazı arızaların anlaşılması için araca cihaz bağlanması gerekmektedir. Bazı genel arızalar gösterge panelinde yer almaktadır, fakat gösterge panelinde yeterli yer olmadığı için birçok mekanik arıza cihaz yöntemiyle belirlenmektedir.

 

Arıza tespit cihazları aracın port çıkışına bağlanarak bir bilgisayar vasıtası ile kullanılmaktadır. Bu cihaz araca bağlandıktan sonra aracın marka model bilgileri bilgisayardan seçilerek, arıza tespit işlemine başlanır. Bilgisayar araçtaki tüm arıza kodlarını ekrana yansıtarak araçtaki arızaların tespit edilmesini sağlar. Aynı cihaz sayesinde bu hata kodları silinerek gösterge panelinde yanan arıza ışıkları silinir. Yapılan arıza tespit işlemi sayesinde araçta oluşan arızanın tamiri daha kolay hale gelmektedir. Bu yöntem ile arıza hızlı bir şekilde tespit edildiği için çözümü de aynı şekilde gerçekleşmektedir.


Araç arızalarında gereksiz maliyetlerden kaçınmak için arıza tespitini mutlaka yaptırmalısınız. Göz ve ses ile bakılan arıza bulma çabaları sizlere ek maliyetler çıkarabilir, aynı zamanda sorunu kesin olarak çözemeyebilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde kalıcı bir çözümü en uygun şekilde sağlayabilirsiniz. Bu durumda dikkat edilmesi gerek en önemli nokta bağlanacak cihazın araca olan uyumluluğudur. Arıza tespit için araca bağlanan cihaz mutlaka aracınızın modeline uyumlu olması gerekir. Aksi durumda arızayı sağlıklı şekilde tespit edemez, gerekli çözüme ulaşamazsınız. Bu tarz durumların önüne geçmek için mutlaka bu işlemleri servislerde yaptırmanızda büyük fayda vardır. Çünkü her markanın kendine ait cihazı olduğu için arızayı daha net ve çabuk tespit edebilmektedir.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Motor performans testleri dinamometre ciha

Araçlarda elektronik ya da

Boya kaporta testin konusunda uzman kişile