Gönen Süspansiyon Test

Gönen Süspansiyon Test

 

Süspansiyon testi merkezimize güvenilir koşullarda, profesyonel teknik personelle, en son teknolojiye sahip donanımlı cihazlar eşliğinde gerçekleştirilir. Aracın süspansiyon sistemine ilişkin detaylı ve en güncel sonuçları veren süspansiyon testi nasıl yapılır?

 

Araç süspansiyon testi için uygun olan test alanına alınır.

 

Aracın test öncesinde gerekli güvenlik önlemleri alınır ve araç test platformuna sabitlenir.

 

Araca test aşamasında kullanılacak olan cihazlar yerleştirilir ve bağlanır.

 

Aracın amortisör sistemine aracın dört farklı alanından titreşim yayılır.

 

Titreşim verildiği esnada bilgisayar ekranından araçta titreşimin yarattığı etkiler titiz bir şekilde incelenir.

 

Uzman ekspertiz personelimiz tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda hangi tekerin titreşimden ne oranda etkilendiği değerlendirilir.

 

Titreşimin yayılma oranı yol esnasında araca uygulanacak olan kaldırma kuvveti ile ilişkilendirilir ve tüm değerlendirmeler bir araya getirilerek süspansiyonun son durumu hakkında bir rapor hazırlanır.

 

Bilgisayarlı test sistemleri araçlarda bulunan süspansiyon değerlerinin yakından incelenmesini mümkün kılar. Bu sayede süspansiyon sisteminde bulunan bir arızanın tespiti kolaylaşır.

 

Profesyonel çalışmalar neticesinde test sonucu elde edilen raporlar %100 gerçek sonuçları ile araç sahiplerine teslim edilir.

 

 

Süspansiyon Kontrollerinde Bakılan Noktalar


Süspansiyon testi esnasında bölgede bulunan birçok aksamın incelenmesi ve muayene edilmesi mümkün olur. Merkezimizde donanımlı teknolojik cihazlarımız ile gerçekleştirdiğimiz süspansiyon kontrollerinde bakılan noktalar şöyledir;

 

Amortisör

 

Amortisör mili

 

Denge çubukları

 

Serbest disk ve sabit dik

 

Pnömatik

 

Üst bağlantı

 

Helisel

 

Rotiller

 

Burulma,

 

Basınç tüpü

 

Ana valf

 

Yağ

 

Şasi bağlantı noktası

 

Süspansiyon testi esnasında gerekli olan her inceleme ve muayeneyi gerçekleştiren Gönen Dynobil oto ekspertiz anlamında gerekli olan her türlü hizmeti uzman kadrosu ile müşterilerine sunar. Bilgisayarlı sistemleri ile elde edilen verileri kısa süre içerisinde raporlar haline dönüştürür ve araç sahiplerinin bilgisine sunar. 2.el araç alım satım öncesi ihtiyacınız olacak oto ekspertiz hizmetinde merkezimizi tercih edebilir ve araca ilişkin en güncel raporlara ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Boya kaporta testin konusunda uzman kişile

Araçlarda elektronik ya da